2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps
"Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem"
Haruki Murakami
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

Było już o podróżowaniu po Pradze, zwiedzaniu tego pięknego miasta, osiemnastkach, nauce języka czeskiego… A przecież główny cel naszego pobytu w Pradze to staże zawodowe! Tak naprawdę to one zajmują większość naszego czasu w tygodniu, a niektórzy pracują również w weekendy. Po rozmowach wstępnych z zaproponowanymi przez organizatorów pracodawcami- dla wielu były one źródłem pierwszych zawodowych stresów…- nadszedł czas na chodzenie, a właściwie jeżdżenie do pracy. W zależności od zawodu- do firm komputerowych, hoteli, restauracji. Godziny pracy też są różne. Trzeba liczyć na samego siebie- wstać o określonej porze, dotrzeć na czas do firmy- bo nie zawsze jest się z kolegą lub koleżanką.  Okazało się, że konieczność komunikowania się w obcym języku- a nawet językach!- bywała czasami dużo większym wyzwaniem niż wykazanie się kompetencjami zawodowymi! Nie ulega wątpliwości, że ze staży w Pradze wrócimy bogatsi o wiele nowych doświadczeń i pełni pozytywnych wrażeń!

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.