Nasi partnerzy:

 


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie- symbol cyfrowy zawodu 712905

 • Absolwenci tego kierunku nauczania są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych, a dynamiczny rozwój branży budowlanej zapewnia możliwość znalezienia zatrudnienia w zawodzie
 • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie prowadzi prace związane z wykańczaniem budynków. Różnorodność robót, które ma do wykonania, wynika ze specyfiki budynków, stosowanych materiałów i narzędzi oraz stosowanej technologii.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w ramach swojej pracy może :

 • przeprowadzać roboty tynkarskie, glazurnicze, posadzkarskie, malarsko-tapeciarskie
 • wykonywać m.in. okładziny ścienne (z płytek ceramicznych, desek, płyt i paneli)
 • kłaść podłogi, emulsje
 • wykonywać roboty murarskie, remontowe, konserwacje i docieplenia budynków

Technolog robót wykończeniowych pracuje zazwyczaj w zespole. Jego przełożonym może być brygadzista lub kierownik. Może również sam pełnić rolę kierownika zespołu, będąc liderem, wyznaczając zadania i kontrolując postępy prac wykończeniowych. Może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także znaleźć legalne zatrudnienie w swoim zawodzie w krajach Unii Europejskiej, gdzie są poszukiwanymi pracownikami.

 Umiejętności kształcone w zawodzie:

 • montowanie systemów suchej zabudowy
 • wykonywanie robót malarskich
 • wykonywanie robót tapeciarskich
 • wykonywanie robót posadzkarskich
 • wykonywanie robót okładzinowych

Nauka w szkole trwa 3 lata. W ostatnim roku nauki uczeń przystępuje do egzaminu z kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie: BUD.11. wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych i zdobywa wykształcenie branżowe.

 

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.