"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

13 czerwca, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniach z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem drogowym w okresie wakacyjnym. Spotkania z młodzieżą prowadziła pani z asp. sztab. Barbarą Maciejewska-Ksepka. Młodzież poznała najczęstsze przyczyny wypadków drogowych i ich prawne konsekwencje.

Pani aspirant odwoływała się również do sfery emocjonalnej ofiar, ich bliskich i sprawców. Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia w alkogoglach, narkogoglach, które pozwoliły zauważyć, jak zmienia się zachowanie i percepcja pod wpływem alkoholu. Po zakończonych spotkaniach uczniowie uczestniczyli w nagraniach do materiału filmowego nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o których warto by pamiętali nie tylko młodzi ludzie. Do obejrzenia filmiku zapraszamy na naszego FB.