Mechanik pojazdów samochodowych - symbol cyfrowy zawodu 723103 - to specjaliści w dziedzinie naprawy, eksploatacji i diagnostyki pojazdów samochodowych. Uczniowie kształcący się w tym kierunku zdobywają kompleksową wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne do skutecznej pracy w branży motoryzacyjnej.

KWALIFIKACJA WYODRĘBNIONA W ZAWODZIE:

• MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych.

Umiejętności kształcone w zawodzie obejmują:

• Użytkowanie pojazdów samochodowych.
  • Diagnozowanie usterek i naprawa pojazdów.
  • Kierowanie pojazdami na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Absolwenci tego kierunku mają szeroki wachlarz możliwości zawodowych, mogąc:

• Prowadzić własną działalność gospodarczą.
  • Podjąć pracę w stacjach obsługi pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych, salonach sprzedaży samochodów, czy instytucjach handlujących częściami samochodowymi.
  • Pracować w przedsiębiorstwach transportowych, doradczych oraz firmach zajmujących się likwidacją i recyklingiem pojazdów.

Nauka w szkole trwa 3 lata. W ostatnim roku nauki uczniowie przystępują do egzaminu z kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, zdobywając tym samym wykształcenie branżowe, które stanowi solidne fundamenty dla ich przyszłej kariery zawodowej.

Dokumenty rekrutacyjne: