"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Mundurówka z ZSM na Podlaskim Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2017

27 marca kl. II o z naszej szkoły – klasa o profilu „bezpieczeństwo powszechne i służby  mundurowe”- pod opieką p. Janusza Jamiołkowskiego oraz p. dyr. Doroty Kondratiuk i p. wicedyr. Barbary Łabęckiej uczestniczyła w Podlaskim Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2017.

Impreza zorganizowana została przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku we współpracy z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. W spotkaniu, które odbyło się w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczyło ponad 400 uczniów z klas mundurowych  województwa podlaskiego.

Forum zainaugurował specjalnie przybyły na to wydarzenie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, który stwierdził m. in., że „wybór klasy mundurowej, to wybór określonego systemu wartości” oraz zauważył, iż coraz więcej młodych ludzi chce się uczyć w klasach mundurowych. Poinformował również zebranych, że 6 marca ministerstwo opublikuje rozporządzenie, zgodnie z którym absolwenci klas mundurowych mają otrzymywać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do policji.

Bogaty program imprezy oprócz prezentacji dot. funkcjonowania służb mundurowych- policji i straży granicznej- przewidywał również część konkursową. Oprócz części testowej, polegającej na udzielaniu odpowiedzi na wylosowane pytania, konkurs obejmował strzelanie do tarczy z trenażera. Uczeń naszej szkoły- Krzysztof Burzlaff- znalazł się w grupie zaledwie kilku strzelców, którym udało się zdobyć punkty w tej kategorii i na 10 możliwych do zdobycia punktów uzyskał 9 punktów. Całej trzyosobowej reprezentująca naszą szkołę drużynie w składzie:  Zuzanna Pasternak, Artur Duszak i Krzysztof Burzlaff gratulujemy - zwłaszcza, że czas na przygotowanie się do rywalizacji był niezwykle krótki.

Miłym akcentem spotkania była możliwość wykonania wspólnego zdjęcia z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku Panem nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem i księdzem kanonikiem Krzysztofem Jurczakiem, który jest kapelanem łapskich policjantów.

ZSM Info