"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

28 września  uczniowie klas IV c i III C kształcący się w zawodach branży mechanicznej wraz z wychowawcami - Andrzejem Roszkowskim i Leszkiem Łapińskim wzięli udział w wycieczce do lokalnego dużego zakładu produkcyjnego pod Zabłudowem - SAMASZ-U. To kolejny już wyjazd naszych uczniów w ramach projektu „Centrum Kompetencji BOF - kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego”, którego jesteśmy beneficjentem. Uczniowie,  zwiedzając firmę, poznawali handlową ofertę SAMASZ-U, warunki zatrudnienia oraz pracy, ale przede wszystkim mogli obserwować nowoczesne procesy produkcyjne.

Mieli także możliwość spotkania się z prezesem firmy panem Antonim Stolarskim, który oświadczył, iż- na absolwentów ZSM w Łapach  w SAMASZ-U czekają! Filmy reklamowe o firmie, prelekcja o bezpieczeństwie, obiad w zakładowej stołówce- wszystko to pozwoliło nam spędzić kilka godzin w nowoczesnej firmie  bardzo aktywnie.

L. Łapiński