"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Marzec dla matematyki jest ważnym miesiącem. To w marcu obchodziliśmy dzień liczby π. Chcąc przyłączyć się do świętowania z całym światem i z pragnieniem szerzenia wartości i szlachetności, jakie niesie ze sobą matematyka, w naszej szkole od kilku lat organizujemy Tydzień Matematyki. W trakcie jego trwania odbywa się wiele zabaw i konkursów. Jednym z nich jest "Jeden z Dziesięciu"- konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczego wzorowany na znanym konkursie telewizyjnym. 13 marca przedstawiciele klas pierwszych stanęli w szranki o tytuł najlepszego. Pytania, choć krótkie w swojej treści, wcale nie były błahymi. Nasi pierwszoklasiści poradzili sobie z nimi doskonale, a rywalizacja była zacięta. W poniedziałek, 18 marca odbył się apel podsumowujący przedsięwzięcie.

W spotkaniu wzięli uczniowie wszystkich klas pierwszych, wręczone zostały nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników matematycznych zmagań.