"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

W dniach 20 i 26 lutego uczniowie klas maturalnych wraz z polonistkami- kl. 5b z p. Agnieszką Jabłonowską, kl. 5e z p. Małgorzatą Boguską oraz kl. 5cd-  z p. Barbarą Łabęcką odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy, by uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników biblioteki zajęciach warsztatowych  poświęconych Markowi Hłasce. Wystawa i towarzyszące jej aktywności- prezentacja filmu, gra terenowa, prelekcja- została zorganizowana w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2024r. rokiem Marka Hłaski. Niewątpliwie było to inspirujące spotkanie- maturzyści poznali sylwetkę współczesnego twórcy, jego życie i dorobek artystyczny w atrakcyjnej, aktywnej formie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej za zaproszenie!