1 września 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą przebiegało jak zwykle w serdecznej atmosferze, inaczej jednak wyglądało dla uczniów powracających do niej po wakacyjnej przerwie, a inaczej dla tych, którzy zawitali w jej murach po raz pierwszy. „Weterani” spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, natomiast „debiutanci” na małej sali gimnastycznej uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach.

Warto zauważyć, że w roli debiutantów wystąpiła również nowa dyrekcja naszej szkoły: pani dyrektor  Dorota Kondratiuk, która do ubiegłego roku szkolnego pełniła funkcję wicedyrektora w ZSM, i pani wicedyrektor Barbara Łabęcka, wieloletni nauczyciel języka polskiego i animator kultury w ZSM.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz przedstawicieli grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły obecni byli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach  Zdzisław Penza oraz przewodnicząca Rady Rodziców ZSM Violetta Rogowska. W uroczystości uczestniczyli także obecni na sali rodzice. Na początku nie obyło się bez okolicznościowych krótkich wystąpień. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Dorota Kondratiuk, a następnie zaproszeni goście. Niewątpliwie najważniejszym punktem programu było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ceremonię poprowadził pan Janusz Jamiołkowski, opiekun klas mundurowych. Po części oficjalnej odbyło się odczytanie list poszczególnych klas, a następnie pierwsze klasowe zdjęcia i pierwsze spotkanie z wychowawcami: panią Dorotą Bokiniec, panią Ewą Łapińską, panią Anetą Olendzką i panem Leszkiem Gulewiczem.

W tym roku szkolnym naukę w ZSM w szkole dla młodzieży rozpoczęło  aż 98 uczniów! To najwięcej spośród wszystkich szkół powiatu białostockiego.

Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy powodzenia i  jak najwięcej powodów do uśmiechu!