W niedzielę 24 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach   zaroiło się od ludzi.

Widoki balonów oraz wielkich airdancerów (chwieje reklamowe) przyciągnęły ludzi, którzy byli ciekawi , co też dzieje się w ZSM.

Niewątpliwym atutem naszej niedzieli była też możliwość skosztowania wyrobów cukierni „U Lecha” –absolwenta ZSM, który zasponsorował słodycze. Zdrowy poczęstunek podarowała nam też Spółdzielnia Mleczarska w Łapach oraz PSS Społem.  Było miejsce na spokojne wypicie kawy, aby ruszyć dalej na oglądanie szkoły.

Szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji dla wszystkich gości, którzy zechcieli ja odwiedzić. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami   wszystko się odbyło: mnóstwo osób sfotografowało się ze Stefanem Czarnieckim. Kto chciał- otrzymał rysunek z autografem hiszpańskiego artysty  Franco Campoy, który od października pracuje w ZSM jako  wolontariusz. Wielkim powodzeniem cieszyły się rozrywki matematyczne, które okazały się przyjemniejsze i prostsze niż by się mogło wydawać. W Sali polonistycznej każdy mógł się stać autorem awangardowego wiersza, a w angielskiego- rozwiązać zagadki obcojęzyczne. W Sali przyrodniczej złota rybka spełniała życzenia.

Straż pożarna nie tylko prezentowała swój wóz strażacki, ale także szkoliła w dziedzinie ratownictwa medycznego. Furorę zrobił mecz piłki nożnej między nauczycielami ZSM i gimnazjum. To było przeżycie nie tylko dla uczestników, ale także dla ich kibiców, bo do szkoły  przybyło wielu uczniów gimnazjum.

Nasza szkolna niedziela trwała 5 godzin,  które minęły bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim naszym gościom za sympatyczne odwiedziny. Byli wśród nich i nasi absolwenci, i  uczniowie gimnazjum z rodzicami,  i nasi słuchacze ze Szkół dla Dorosłych. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Także w CKP czekały gości różne niespodzianki. Nikt nie  spodziewał się w pełni umeblowanego pokoju hotelowego i wspaniałej kawy z Ekspresu A jednak!

Parafrazując słowa słynnej przedwojennej piosenki, w naszej szkole „…takich  niedziel będzie jeszcze wiele…”. Już dziś na nie zapraszamy!

Info ZSM