W środę 6 kwietnia klasy  IId i Io wzięły udział w interesującej wycieczce związanej tematycznie z ich zainteresowaniami zawodowych. Trasa wiodła do Augustowa, a następnie do Osowca.  W Augustowie grupa hotelarzy pod opieką p. Ewy Kłoskowskiej- Ignatiew  zwiedziła hotel „Warszawa”.

Nazwa jest jak na położenie wśród pięknych mazurskich jezior dość intrygująca , a wiąże się z przeszłością hotelu , który był  w latach 70- tych jako ośrodkiem  wczasowym  dla pracowników fabryki samochodów osobowych na Żeraniu . A że samochód  „Warszawa”  był wówczas sztandarowym produktem tej firmy-  nadano  właśnie takie imię obecnemu hotelowi.  W ramach zwiedzania Augustowa p. Dorota Kondratiuk przybliżyła uczniom historię miasta i jego związki z królem Zygmuntem Augustem, który nadał  mu prawa miejskie.

Następnym etapem podróży była twierdz Osowiec.  Zbudowana w dolinie rzeki Biebrzy  przez Rosjan w czasie zaborów jest obecnie niepowtarzalnym zabytkiem sztuki fortyfikacyjnej – jednym z najciekawszych w Europie. To był główny cel wycieczki naszej mundurówki. Po obiekcie oprowadził nas p. Mirosław Worona , który pokazał grupie  tunele, stanowiska strzelnicze, magazyny  i zapoznał  z historią twierdzy. Na trasie zwiedzania były konkursy, uczniowie otrzymali ciekawe pamiątki i z pewnością ten mało znany fragment naszej historii bardziej utrwali się w ich świadomości.

Dla klasy Io ta wycieczka jest jeszcze jednym powodem ,że warto uczyć się w naszej  mundurówce.

Info zsm