Szkoła policealna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zdobyć kwalifikacje zawodowe, nie rezygnując z pracy ani innych codziennych obowiązków. Oferuje ona program skierowany również do absolwentów szkół średnich, nawet bez zdanej matury. Co ważne, nauka w tej szkole jest całkowicie bezpłatna przez cały okres trwania programu, a uczestnicy otrzymują potrzebne dokumenty potwierdzające ich status.

Na przykładzie kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (symbol cyfrowy zawodu 325509) można zobaczyć, jak wygląda nauka w tym zawodzie:

Program nauczania trwa 1,5 roku.
Po zakończeniu III semestru uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie, organizowanego przez OKE. Jedną z takich kwalifikacji jest BPO.01. Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.
Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, średnio co dwa tygodnie.
Podczas nauki studenci odbywają również praktyki zawodowe, co pozwala im zdobyć realne doświadczenie.
Technik BHP ma za zadanie ocenę i kontrolę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, prowadzenie doradztwa w zakresie przepisów oraz doboru środków ochrony, a także ocenę ryzyka zawodowego i formułowanie profilaktycznych wniosków.

Ukończenie szkoły i zdobycie kwalifikacji jako Technik BHP otwiera wiele możliwości zawodowych, umożliwiając pracę we wszystkich zakładach pracy oraz komórkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dokumenty rekrutacyjne: