"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Projekt praktyk pt. „KSZTAŁCENIE ZAWODOWE = ROZWÓJ” o numerze 2018-1-PL01-KA102-049087 realizowany jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER)

Staże odbędą się w regionie Riwiery Olimpijskiej w Grecji w dn. 01 – 12.10.2018. Projekt umożliwi uczniom kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, pozwoli rozwijać posiadane umiejętności językowe oraz umiejętność adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Projekt skierowany jest do uczniów klas II – IV kształcących się w zawodzie: technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych.

Główne cele projektu:

• podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników;
  • nauka wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce;
  • poprawa kompetencji i umiejętności językowych oraz społecznych;
  • przełamanie bariery psychicznej i nauka swobodnej komunikacji w języku obcym;
  • rozwój kreatywności;
  • poszerzenie specjalistycznego słownictwa;
  • przećwiczenie prowadzenia dokumentacji i korespondencji po angielsku;
  • poznanie podstaw języka greckiego;
  • zwiększenie mobilności międzynarodowej uczestników;
  • wykształcenie bardziej otwartej postawy oraz samodzielności;
  • zwiększenie szans uczestników na rynku pracy;
  • zwiększenie mobilności zawodowej na terenie UE;
  • nawiązanie współpracy z różnymi podmiotami partnerskimi;
  • zaangażowanie przedsiębiorców w przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy;
  • realizacja idei kształcenia ustawicznego;
  • zdobycie certyfikowanych kwalifikacji i kompetencji (uczestnicy otrzymają m.in. certyfikaty Europass Mobility);
  • likwidację stereotypów kulturowych;
  • poprawa jakości świadczonych usług, programów edukacyjnych oraz relacji międzynarodowych;
  • nawiązanie stałej współpracy z firmami za granicą;
  • wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół biorących udział w projekcie o praktyki zagraniczne.

Zgłoszenie do projektu następuje poprzez złożenie odpowiedniego druku formularza w wersji papierowej w sekretariacie szkoły lub podczas spotkania informacyjnego. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

Rekrutacja jest przeprowadzana w formie konkursu, do którego mogą przystąpić osoby spełniające poniższe wymagania:

• są uczniami szkoły klas II - IV;
  • kształcą się w zawodzie technik informatyk, technik pojazdów samochodowych;
  • uzyskują pozytywne oceny z przedmiotów zawodowych;
  • wykazują zainteresowanie zawodem w danej branży;
  • cechuje ich nienaganne zachowanie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 września 2018r. godz. 12:00.

Szczegółowe informacje o projekcie udzielane są w sekretariacie szkoły.

pliki do ściągnięcia:

Regulamin stażu