Dnia 23 września uczniowie  szkoły branżowej I stopnia klas: I t i III t (branża budowlana) pod opieką p. Agnieszki Sawko i p. Pawła Osmolskiego odwiedzili firmę Danwood S.A.. Zakład ten specjalizuje się w budowie domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej. Wycieczkę zaczęto od siedziby w Białymstoku. Tam została przedstawiona prezentacja dotycząca  budowy domów prefabrykowanych oraz możliwości zatrudnienia w firmie. Następnie uczestnicy przeszli do zwiedzania Centrum Szkoleniowego Danwood.

Zostały omówione modele konstrukcyjne oraz przedstawione stanowiska szkoleniowe. Ciekawym elementem wyjazdu był plac budowy domu zlokalizowanego w Miękiszach (woj. podlaskie). Uczniowie mogli zobaczyć od strony praktycznej wykańczanie już postawionego budynku w systemie Danwood. Kierownik omówił cały plan montażu domu oraz oprowadził po wnętrzu. Następnie wszyscy udali się do siedziby firmy Dawood zlokalizowanej w Bielsku Podlaskim. Uczestnikom została zaprezentowana hala produkcyjna domów jednorodzinnych. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli stanowiska pracy w hali, gdzie został im omówiony proces produkcji domów. I na koniec najprzyjemniejszy „smaczek” – zwiedzanie domu wzorcowego. Uczestnicy wyjazdu poczuli się w nim, jak we własnym domu ;). Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanego. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni!

A. Sawko