Klasa przygotowania wojskowego to unikalna szkoła dla osób poszukujących nietradycyjnej ścieżki edukacji, pełnej przygód i wyzwań, jednocześnie zapewniająca solidne przygotowanie do podjęcia służby w mundurze. W ramach klasy odbywa się szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, które jest integralną częścią programu nauczania, określonego przez rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. Program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne prowadzone przez szkołę, jak i praktyczne realizowane przez jednostkę wojskową patronującą - 1. Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej. Kluczowym elementem szkolenia jest 50-godzinny obóz szkoleniowy, który odbywa się na początku ostatniego roku nauki.

Nauka w tej klasie otwiera szereg możliwości, między innymi:

• Przygotowanie do egzaminów sprawnościowych wymaganych przy rekrutacji do służb mundurowych.
  • Możliwość odbycia 12-dniowego szkolenia podstawowego dla absolwentów oddziału przygotowania wojskowego, co zwiększa ich szanse w rekrutacji do uczelni wojskowych.

Po ukończeniu szkoły:

• Możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.
  • Kontynuacja nauki na wyższej uczelni każdego typu.
  • Możliwość zasilenia rezerw osobowych Sił Zbrojnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.
  • Podjęcie starania o pracę w różnych służbach mundurowych, otwierając drzwi do wielu ścieżek zawodowych związanych z obronnością i bezpieczeństwem narodowym.
Dokumenty rekrutacyjne: