"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

W związku z udziałem naszej szkoły w realizacji projektu Erasmus+ złożonego w ramach akcji 2 – Partnerstwo Strategiczne w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe 26-osobowa grupa uczniów tej szkoły wyjechała w czwartek, 25 kwietnia, do Sewilli w Hiszpanii, gdzie zorganizowane zostały dla nich staże zawodowe.

Wnioskodawcą projektu jest Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej (FIRYS).

Uczniowie przez trzy tygodnie będą pracować w hiszpańskich przedsiębiorstwach, zdobywając doświadczenie językowe, pogłębiając kompetencje społeczne oraz doskonaląc znajomość języka hiszpańskiego oraz angielskiego. W stażach udział biorą uczniowie kształcący się w różnych zawodach: 8 hotelarzy, 10 budowlańców i 8 mechaników. Wszyscy są uczniami klas technikum: III dp, III m i II mp. Opiekunami grup są p. A. Jabłonowska i p. M. Chorko.
W ramach pobytu w Sewilli zostały zaplanowane także wizyty w muzeach oraz na słynnych hiszpańskich stadionach, co jest atrakcją nie tylko turystyczną, ale także koresponduje z poznawaniem zawodu technik budownictwa.

Relacje z przebiegu pobytu uczniów ZSM w Łapach w Sewilli można śledzić na stronie szkoły: www.fajnaszkola.net i Facebooku. Zapraszamy!!!

ZSM Info