03 września 2016r. w całym kraju odbyła się V edycja Narodowego Czytania- imprezy  organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku lekturą do narodowego czytania wybrane zostało w drodze plebiscytu „Quo vadis” H. Sienkiewicza- powieść nagrodzona literacką Nagrodą Nobla.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji popularyzowania czytelnictwa. Pani Dyrektor Dorota Kondratiuk i pan Janusz Jamiołkowski uczestniczyli w czytaniu fragmentów „Quo vadis”  w dniu 03 września (sobota) przed Biblioteką Miejską w Łapach. Pogoda dopisała, a dykcja lektorów była wzorowa.

Jak zwykle - musieliśmy jako szkoła dodać coś od siebie. Aby spopularyzować przedsięwzięcie i zaangażować całą społeczność szkolną 5 września, w poniedziałek, dzień nauki szkolnej,  przez szkolny radiowęzeł na jednej z przerw odtworzone zostały fragmenty „Quo vadis”.  Dodatkową atrakcją był związany z nim konkurs czytelniczy „Przełącz się na słuchanie”, który zorganizowały panie Barbara Łabęcka i Małgorzata Boguska z technicznym wsparciem pana Marcina Więcko. Lekturowe szranki wygrał ucz, kl. IV ab Łukasz Łopiński.

Gratulujemy!