„ARS czyli jak dbać o miłość” to program, który jest realizowany w klasie II d/p

ARS VIVENDI tłumaczymy z łaciny jako sztukę życia, dlatego opracowano program profilaktyczny, który ma pomóc młodym ludziom w dbaniu o najważniejsze wartości w życiu, tzn. miłość, rodzinę, mądrość, wolność. W trakcie zajęć uczniowie dowiadują się, że życie i zdrowie są koniecznymi warunkami ludzkiej miłości.

Natomiast zagrażają im używki, środki psychoaktywne, 11% nowotworów jest następstwem nadużywania  alkoholu,  a 30% chorób nowotworowych dotyka osoby palące papierosy. Miłości nie służy palenie nikotyny, picie alkoholu i zażywanie innych używek. Zmieniony przez używki ludzki umysł nie sprostuje wymaganiom miłości, obowiązkom wynikającym z posiadania rodziny. Uczniowie poznają konsekwencje będące następstwem spożywania alkoholu przez kobiety w czasie ciąży. Jednym z zagrożeń wynikających z używania alkoholu przez kobiety oczekujące dziecka jest niepełnosprawność potomstwa i poalkoholowy zespół płodowy znany powszechnie FAS. Palenie papierosów w okresie ciąży może prowadzić do niedotlenienia dziecka. Styl życia oparty na używkach odbiera zdrowie, życie nie tylko osobom po nie sięgającym, ale i innym bliskim, szczególne, często nieodwracalne konsekwencje ponoszą dzieci.

Więcej przydatnych informacji na stronie http://zdrowiewciazy.pl/