Już po raz jedenasty Starostwo powiatowe w Białymstoku zorganizowało Powiatowy  Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W tym roku ze szkoły do udziału w konkursie zgłosiliśmy jedną wolontariuszkę Wioletę Łupińską uczennicę klasy IVd.

Wolontariuszka z ZSM okazała się być najlepszą i zdobyła tytuł laureata. Wszyscy uczestnicy konkursu występowali przed pięcioosobową komisją. Wolontariusze przedstawiali swoją działalność i zaangażowanie. Ważne było też, aby potrafić dobrze się zaprezentować, pokonać stres i ciekawie przedstawić soją pracę, zaangażowanie, jej rezultaty i odpowiadać Komisji na czasem zaskakujące pytania. Wioleta w ramach szkolnego wolontariatu brała udział w zbiórkach charytatywnych, pomagała przy organizacji różnych imprez dla osób niepełnosprawnych, dzieci ze świetlicy, działała indywidualnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Płonce Kościelnej, pomagała dzieciom w nauce języka angielskiego, już w gimnazjum działała w kole caritas, pomagał w organizacji imprez w społeczności lokalnej. Wioleta jest indywidualistką, sama  podejmuje się różnych inicjatyw, nie potrzebuje nagradzania, motywowania.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w trakcie eliminacji ogólnopolskich w Warszawie.