Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/zsmlapy/domains/fajnaszkola.net/public_html/galerie/bezpieczna+

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: galerie/bezpieczna+

Zespół Szkół Mechanicznych przystąpił do Programu Bezpieczna +. W ramach programu odbywały się w szkole zajęcia warsztatowe, sportowe współzawodnictwo klasowe, ankieta diagnostyczna w klasach i konkurs plastyczny na plakat pod hasłem  „Świat bezpieczny – wolny od uzależnień”.

Uczniowie wykonali ciekawe ze względu na ujęcie tematu i technikę prace, które w sposób zróżnicowany przedstawiały zagadnienie bezpiecznego, wolnego świata, w którym łatwo jest się uzależnić. Plakaty zostały zaprezentowane na wystawie, a młodzież wybrała plakaty najbardziej oryginalne i pomysłowo przedstawiające problem zagrożeń wynikających z nadużywania środków psychoaktywnych czy zagrożeń ze strony uzależnień behawioralnych.  Celem konkursu na najciekawszy plakat było uświadomienie uczniom, jakim zagrożeniem dla młodych ludzi  są używki i jakie mogą one siać spustoszenie  dla psychiki i zdrowia. Warto, aby wypracowywać i  utrwalać postawy pozytywne.

Uczniowie najwyżej ocenili pracę: Grzegorza Borowskiego i Macieja Olejnika  z klasy Im/p „Tak się zawsze kończy – wybierz wolność”.

- Na drugim miejscu znalazł się plakat wykonany przez uczennice z klasy IIo: Patrycję Marczuk, Paulinę Hryniewicką, Marlenę Borsuk i Sylwię Rutkowską „Mam wybór”.
- Na trzecią lokatę ze względu na ilość głosów zasłużył plakat również uczennic z klasy IIo: Justyny Łapińskiej, Izabeli Perkowskiej, Emilii Zarzeckiej „Nałogi nie daj się uwięzić”.

Zaangażowanie uczniowie został wyróżnieni w czasie apelu. Pani Dyrektor  wręczyła dyplomy oraz zakupione w ramach projektu koszulki. Rada Rodziców doceniła uczestników projektu i zwycięzców konkursu i ufundowała im  słodki poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a wyróżnionym gratulujemy.

Grażyna Samson
Dorota Kondratiuk